AKTUALNOŚCI

Internetowy Dzień Dziecka

Dodano 25 May 2020 przez Beata Pliszka

1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w internetowym Dniu Dziecka. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka niespodzianek i ciekawych zajęć na spędzenie tego dnia.

W programie Dnia Dziecka interaktywne zabawy z aktorami Teatru Trip, warsztaty plastyczne oraz specjalnie przygotowana bajka z udziałem Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj i jej zastępców.

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na facebook Piekary Śląskie Oficjalny Fan Page od godziny 16.00

Ponadto zapraszamy na imprezy towarzyszące naszemu Dniu Dziecka:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji Dnia Dziecka przygotował dla młodych mieszkańców Piekar Śląskich dwie propozycje zabawy. Pierwszą z nich jest konkurs plastyczny pt. „MOSIR Piekary Śląskie – miejsce sportu i zabawy”. Prace podpisane imieniem i nazwiskiem należy wysyłać na adres mailowy: sportpiekary@mosir.piekary.pl lub sportpiekary@interia.pl. Natomiast dla małych miłośników sportu MOSiR przygotował quiz sportowy. Składa się on z sześciu pytań związanych z działalnością ośrodka, a punkt siódmy dotyczy napisania krótkiego wypracowania o placówce. Odpowiedzi quizu oraz pracę również należ wysyłać na wyżej podane maile, podpisane imieniem i nazwiskiem. Prace oraz odpowiedzi można wysyłać do 1 czerwca. Za prawidłowe odpowiedzi na pytania przyznawany będzie jeden punkt, natomiast prace oceniane będą w skali szkolnej 1-6. Dla zwycięzców przewidziane są upominki.

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich - Dzień Dziecka rozpocznie się już 25 maja! Wydarzenie rozpocznie się ogłoszeniem bajkowego pytania. Następnie 28 maja, na Facebooku MDK zostanie uchylony rąbek tajemnicy i dzieci dowiedzą się jakie niespodzianki będą ich czekać 1 czerwca oraz jakie artykuły będą im potrzebne do wzięcia udziału w zabawie. MDK zdradza w tajemnicy, że Wasze pociechy mogą spodziewać się doświadczeń chemicznych, gimnastyki oraz odrobiny zasłużonego relaksu. Dodatkowo dobrą zabawę zapewni M&R Event.

Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich w ramach Dnia Dziecka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój wymarzony plac zabaw”. Konkurs adresowany jest dla dzieci w wieku 6-10 lat. Jego celem jest kształtowanie dziecięcej wyobraźni oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród najmłodszych. Pracę należy wykonać dowolną techniką, może być to również praca przestrzenna. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie DDK. Warto przypomnieć, że Dom Kultury już od marca proponuje najmłodszym zajęcia manualno-intelektualne na swojej stronie internetowej oraz Facebooku w ramach projektów #zdalnierazem oraz #KulturalnePiekary. Również 1 czerwca, w Dniu Dziecka, najmłodsi znajdą tam sporo ciekawych propozycji, konkursów i niespodzianek.


FACEBOOK

Odwiedź nas na facebook'u!